Lajme

Vrau vëllanë dhe kunatën, RENEA arreston autorin në Tiranë

Advertisements

Është arrestuar pas rreth dy orësh nga vrasja e dyfishtë, autori i krimti të rëndë në Tiranë, Arsen Maskurti.

Forca të shumta të policisë në mbështetjen e RENEA janë vënë në ndjekje të tij menjëherë pasi qëlloi për vdekje vëllain dhe kunatën brenda biznesit të tyre agjenci turistike.

albsig

Policia bën me dije se autori i krimit të rëndë është arrestuar në rrugën “5 Maji”, ndërsa nuk ka bërë rezistencë.

Ai vrau vëllain e tij Dritan Muskurti dhe kunatën, Nora Muskurti, pas konfliktit që dyshohet të ketë nisur për pronësinë e bizneseve.

Advertisements

Muskurti e kishte paralajmëruar ngjarjen në rrjetin social Facebook, ku përmes statuseve të shumta bënte të ditur konfliktin që kishte me të vëllanë dhe kunatën.

Advertisements

Related Articles

Back to top button