HomeLajmeYuri Kim takon Tigrin dhe i kërkon të luftojë korrupsionin: Ndërmerr aksion...

Yuri Kim takon Tigrin dhe i kërkon të luftojë korrupsionin: Ndërmerr aksion që Shqipëria të jetë më e pasur

Ambasadorja Yuri Kim duket se ka gjetur personin e duhur në qeverinë Rama 3 për t’i besuar një mision të vështirë siç është ai i luftimit të korrupsionit ndër zyrtarët e lartë ën partneritet me SHBA.

Miq të dashur, është as më pas e as më shumë Tigri i Ramës, ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, aktualisht ministër i Rindërtimit dhe Zv/Kryeministëri i cili zëvendëson firmën e liderit suprem.

Kim ka deklaruar nëpërmjet një postimi në Twitter: “I bëjmë thirrje qeverisë të ndërmarrë veprime të vërteta në mënyrë që Shqipëria të jetë më e drejtë, më e fortë dhe më e pasur.”

Duket se Ahmetaj, si një person me eksperiencë në fushën anti-korrupsion është gjetja e duhur e ambasadores dhe SHBA për të çuar këtë mision deri në fund.

Cili është mendimi i popullit shqiptar për të rekrutuarin më të drejtë të qeverisë ndër vite?!

Must Read

spot_img