Zjarr i madh në Radhimë, rrezikohet një karburant dhe transformatori i energjisë elektrike

0
56

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në Radhimë.

Mësohet se flakët janë të mëdha dhe rrezikohet dhe një kraburant që ndodhet në zonë.

Forcat zjarrfikëse janë njoftuar, sipas burimeve, dhe ndodhen ne vatrën e zjarrit.

Deri tani nuk dihet situata e flakëve dhe nëse ato janë vënë nën kontroll nga zjarrfikësit, por dëshimtarët janë shprehur se rrezikohet dhe një transformator për mbulimin e zonës me energji elektrike.